
Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Miasta Nowego Sącza.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Miasta Nowego Sącza.
Spotkanie rozpoczęła pięknymi słowami dyrektor Małej Galerii Alicja Hebda a rozmowę poprowadził Jacek Kurzeja.
Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/228238557601707/239436443148585/?notif_t=feedback_reaction_generic¬if_id=1483435107766336
Anna Zemek Włodek i Jacek Kurzeja
Wiceprezydent Miasta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż, Dorota Goławska, Małgorzata Endres, Edward Zapała
Anna Zemek Włodek
Anna Zemek Włodek
Jacek Mazanec i Ewelina Listwan zadbali o oprawę muzyczną spotkania.
Jacek Mazanec i Ewelina Listwan
Zdjęcia autorstwa Piotra Droździka
Książka została wydana przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego
Stowarzyszenie na rzecz Badań i Dokumentacji Kultury “A posteriori” zaprasza na promocję książki “Bracia” autorstwa Anny Zemek Włodek, które odbędzie się 22 grudnia 2016 roku o godzinie 18,00 w Nowosądeckiej Małej Galerii.
Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Stowarzyszenie “A posteriori” zaprezentowało elektroniczną wersję katalogu “XXV-lecie Małego Festiwalu Form Artystycznych” w Nowosądeckiej Małej Galerii . Opracowanie zawiera materiały z wszystkich dwudziestu czterech Małych Festiwali Form Artystycznych organizowanych corocznie przez Galerię.
W Małej Galerii prezentowano wystawy m.in. Jacka Waltosia, Jana Tarasina, Tadeusza Dominika, Stefana Gierowskiego, Henryka Cześnika, Tadeusza Brzozowskiego, Zbyluta Grzywacza, Jana Kucza, Adama Myjaka, Antoniego Kenara, Antoniego Rząsy. Niekonwencjonalne formy działań artystycznych angażują publiczność w budowanie sprzyjającej atmosfery obcowania ze sztuką. Wśród artystów zapraszanych do galerii byli: Czesław Miłosz, Jerzy Harasymowicz, Jerzy Bereś, Leszek Mądzik, Jarek Śmietana, Józef Robakowski, Zbigniew Warpechowski, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Zygmunt Konieczny, Andrzej Dziuk z Teatrem “Witkacego”.
Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Miasta Nowego Sącza.
Stowarzyszenie “A POSTERIORI” ma zaszczyt zaprosić 23 stycznia o godz. 18 na pokaz otwarty filmu “ŚWIATŁOCZUŁY”, który odbędzie się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie.
Film w reżyserii Joanny Holdy i Jacka Kurzei, zrealizowany przez Stowarzyszenie “A posteriori” odkrywa przed nami postać Wojciecha Migacza pioniera fotografii, wynalazcy , marzyciela żyjącego na przełomie XIX i XX wieku w podsądeckei Gostwicy. Przypadkowe odnalezienie cennych materiałów fotograficznych przybliża sylwetkę tego niezwykłego człowieka i jego pasje.
Partnerem produkcyjnym filmu było Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu.
http://www.mos.art.pl/spektakl/pl/668/filmoteka-malopolska-2015-przeglad-wyroznionych-filmow
W Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie od 21 do 24 stycznia odbywa się Przegląd filmów dokumentalnych powstałych w 2015 roku w ramach programu „Filmoteka Małopolska”. Jest to kolejna już edycja realizowanego od 2012 r. i dotowanego ze środków Województwa Małopolskiego projektu. Celem przedsięwzięcia jest utrwalanie interesujących, czasem niezwykłych, a często mało znanych wydarzeń, ludzi i miejsc związanych z Małopolską. W 2015 roku dotację uzyskało 13 filmów, które będą prezentowane na otwartych dla publiczności pokazach. Każdorazowo po projekcjach odbędą się rozmowy z twórcami i bohaterami filmów.
Uroczysta gala zakończenia projektu Filmoteka Małopolska 2015, połączona z prezentacją fragmentów trzynastu filmów wyróżnionych w tegorocznej edycji, odbyła się 14 grudnia 2015 r. w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie.
Stowarzyszenie na rzecz Badań i Dokumentacji Kultury A POSTERIORI w Nowym Sączu zaprasza na premierowy pokaz filmu “ŚWIATŁOCZUŁY“o fotografie Wojciechu Migaczu.
Film będzie można obejrzeć 8 stycznia 2016 r. (piątek) o godz. 17 w Sali Koncertowej Domu Gotyckiego w Nowym Sączu.
Reżyseria, zdjęcia, montaż: Jacek Kurzeja
Dźwięk: Adam Leśniak
Muzyka oryginalna: Bartłomiej Zajkowski
Lektorzy: Jacek Kurzeja, Leszek Horwath
Czas: 33 min
Film został zrealizowany w ramach projektu Filmoteka Małopolska — edycja 2015 w koprodukcji z Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie.
Partnerem produkcyjnym filmu było Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu.
Promocję Albumu “SZAREK”, która odbyła się podczas wernisażu wystawy Profesora Andrzeja Szarka w Galerii “Provinćny Dom” w Starej Lubovni, uświetnili Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak oraz Primátor mesta Stará Ľubovňa PhDr. Ľuboš Tomko.
W Starej Lubovli na wernisażu i promocji Albumu pojawili się goście ze Słowacji i Nowego Sącza:)
Jeszcze raz dziękujemy naszym sponsorom, bez których wsparcia wydanie Albumu “SZAREK” nie byłoby możliwe:)
Stowarzyszenie Na Rzecz Badań i Dokumentacji Kultury “A posteriori” serdecznie zaprasza na wystawę Profesora Andrzeja Szarka organizowaną wspólnie przez Urzędy Miasta Nowego Sącza i Starej Lubovli. Podczas wernisażu, który odbędzie się 19 listopada 2015 roku o godz. 18,00 w Galerii “Provinćny Dom” w Starej Lubovli, zaprezentowany zostanie Album pt “SZAREK” wydany przez nasze Stowarzyszenie.
Za możliwość wydania Albumu jeszcze raz dziękujemy naszym sponsorom:)
19 września w Małej Galerii w Nowym Sączu odbył się wernisaż wystawy chińskiego jedwabiu “Brokat Song”, wpisanego na listę UNESCO. Wystawę prezentowali goście z zaprzyjaźnionego miasta Suzhou w Chinach. W podzięce wiceprezydent Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż wręczył chińskim gościom Album “SZAREK” wydany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Badań i Dokumentacji Kultury “A posteriori”
Autorem fotografii jest Stanisław Śmierciak
Wydawca Albumu “SZAREK”:
Sponsor strategiczny: Sponsorzy:
Album zrealizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Nowego Sącza:Partnerzy projektu:
Copyright & Created by "A posteriori" (2010 - 2025)
Wszelkie kopiowanie tekstów i zdjęć zawartych na stronie w całości i we fragmentach, bez zezwolenia, zabronione. Jakiekolwiek złamanie tej zasady bez wiedzy i zgody autora może zostać uznane za naruszenie praw autorskich i przekazane odpowiednim organom.